10 bin dolarlık hamburger alıcı buldu

Dubai’de ünlü bir yaşam dergisi olan Villa 88’in kurucusu Asma Al Fahim’in 10 bin dolar karşılığında hamburger satın aldı.

Dev hamburger tam yedi adet hamburger köftesinden oluşuyor ve her biri Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki emirliği temsil ediyor. Bununla birlikte yaşlandırılmış cheddar peyniri, dana eti ve pastırmadan oluşan şeritlerle safran brioche ekmekleriyle tamamlanıyor.

Hamburger, Dubai’deki Lafayette galerisinde bulunan Le Gourmet’te görevli yemek şefi Russell Impiazzi tarafından yapılmış. Restoran aynı zamanda Katar kraliyet ailesinden Sheikh Mohammed bin Abudllah Al Thani’nin de üyeliğini barındırıyor.

GELİRİ FARKINDALIK ÇALIŞMALARINDA KULLANILACAK

Al Thani yaptığı açıklamada “İki yıl önce 7 bin dolara satışını gerçekleştirdiğimiz hamburger ile dünya rekoru kırmıştık. Bu sene ise bu rekoru geçmek istiyoruz. Açık artırmada elde edilen gelirin ise meme kanseri için yaratılacak farkındalık çalışmalarında kullanılmasını planlıyoruz.” diye konuştu.

29 BİN DOLAR TOPLANDI

Açık artırma Pembe Karavan adındaki kuruluş tarafından düzenlenen kampanyayla göğüs kanserine dikkat çekmek için düzenlenmiş. Al Fahim yaptığı açıklamada Pembe Karavan’ın kaza sonucu ölen Ameera bin Karam’ı anmak ve kurduğu güzel bir amacı olan kuruluşa destek olmak için böyle bir şey yaptığını ifade etti.

Fiyatıyla dudak uçuklatan hamburger satışa çıkan dört taneden biri olmasıyla dikkat çekiyordu. Kampanya dahilinde ise tam olarak 29 bin dolar toplandı.

Bir önceki yazımız olan Akvaryumunu 2 yıl temizlemedi içinden öyle bir şey çıktı ki... başlıklı makalemizde akvaryum ve YAŞAM Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir