2017 ay tutulması canlı izle! Türkiye'den görülecek mi?

Ay tutulması fotoğrafları bu gece itibariyle yayınlamaya başlanacak? 2017’nin ilk ay tutulması 11 Şubat cumartesi günü olacak. Herkesin merak ettiği soru ise ay tutulması Türkiye’den izlenebilecek mi? İşte ay tutulması canlı izleme sayfası ve ay tutulması ile ilgili tüm bilgiler

AY TUTULMASI CANLI İZLE

AY TUTULMASI NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK?

 2017’nin ilk ay tutulması dünya üzerinde birçok kişinin gözlemleyeceği Ay tutulması 11 Şubat Cumartesi günü gerçekleşecek. Türkiye’den de rahatlıkla izlenebilecek Ay tutulması Türkiye saati ile 01.32’de başlayacak.

Batı Asya, Afrika, Avrupa, Grönland ve Amerika’dan izlenebilecek olan Ay tutulması 05.55’te sona erecek

Ay tutulması nedir?

Dünyanın ay ile güneş arasına girmesi. Ayın dünyanın gölgesine girmesi ile güneşten aldığı parlaklığı kaybetmesi neticesinde görülür.

Ay tutulması, yeryüzünün ayın ufuk çizgisinin üzerinde olduğu herhangi bir bölgesinden gözlenebilir. Aya karşı olan dünya yüzeyine çarpan güneş ışınları dünyanın atmosferi tarafından kırıldığı için, ay tutulmasında ay tamamen kaybolmaz. Dünya etrafında kırılan ışıklarda mavi renk yutulduğu ve kırmızı renk yansıtıldığı için, dünyanın gölgesi kırmızı renkte görülür. Bu zayıf ışık kalıntıları görünürlüğü mahalli atmosferik şartlara bağlı olarak ay’ı tuhaf bir bakır renginde ortaya çıkarır.

Bir önceki yazımız olan Aleyna Tilki'ye bir ceza daha! başlıklı makalemizde Aleyna Tilki, Aleyna Tilki ceza ve Aleyna Tilki kaç yaşında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir