30 bin TL ödüllü zeka oyunu! İşte o sorular…

Türkiye Zeka Vakfı tarafından düşünme ve problem çözme becerilerinin güçlendirilmesi amacı ile yapılan 2017 zeka oyunları yarışması soruları yayınlandı. 29 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek yarışma büyük ilgi görüyor. İşte Milli Eğitim Bakanlığı testekli 30 bin TL ödüllü o yarışmanın soruları;

1.SORU

2.SORU

3.SORU

4.SORU

Yarışmaya miniklerde katılım yapabiliyor. Söz konusu yarışma Minikler, Çocuklar, Gençler ve Yetişkinler olmak üzere 4 kategoride yapılacak. Eleme, Yarı Final ve Final sınavları 4’ü ortak olmak üzere toplam 10 sorudan oluşuyor. Ayrıca yarışmada sözel, sayısal, görsel ve mantık alanlarında orijinal zeka soruları yer alıyor. Yarışmanın soruları her yıl olduğu gibi Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı tarafından hazırlandı.

TOPLAM ÖDÜL 30 BİN TL 

Yarışmada her kategoride ilk 3 yarışmacı ödüllendirilecek. Türkiye 22. Zeka Oyunları Yarışmasında toplam ödül 30 bin TL olacak. Yarışmaya ön ele sınavı ve kayıtlar 1 Mart 2017 tarihinde başladı. Kayıtlar TZV web sitesi üzerinden başladı ve 29 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek. Ayrıca yarışmaya kayıt yaptıran yarışmacılar bu süreler içinde www.tzv.org.tr üzerinden soruları yanıtlayabilecekler.

Bir önceki yazımız olan Bakan'dan Müjdat Gezen'e tokat gibi cevap başlıklı makalemizde Müjdat Gezen, Müjdat Gezen cevap ve müjdat gezen kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir