Ameliyatına iki profesör girdi

Uuludağ Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Jokey Kulübü (TJK) hekimleri tarafından kısmi gırtlak felci şüphesi ile UÜ Veteriner Fakültesine sevk edilen safkan İngiliz yarış atı, Justus-Liebig Üniversitesi Veteriner Fakültesi At Cerrahi Kliniği Başkanı Prof. Dr. Michael Röcken ve Prof. Dr. Deniz Seyrek İntaş tarafından muayene edildi.

Muayenenin ardından endoskopik kontrolleri yapılan yarış atına, ertesi gün lokal anestezi altında gırtlak felcinde solunum yolunu rahatlatmak için dikiş uygulanması (laringoplasti) operasyonu yapıldı.

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ülgen Günay, kural gereği genel anesteziyle gerçekleştirilen operasyonun, ciddi bir ekonomik değeri bulunan atı Yatıp kalkma ve Genel anestezi riskine atmamak adına, lokal anestezi ile yapıldığını belirtti.

Operasyonun yaklaşık bir saat sürdüğünü belirten Günay, Operatif girişim, aynı anda endoskopik görüntü altında kontrol edildi. Operasyonu sıkıntısız olarak geçiren atın evine gitmesi ve yaklaşık 6 haftalık istirahat döneminden sonra tekrar yarış sahalarına dönmesini bekliyoruz. ifadelerini kullandı.

Operasyon öğrenciler tarafından büyük ilgiyle izlendi.

 

Bir önceki yazımız olan Levent Üzümcü'den skandal tweet! Türkiye için bakın ne dedi? başlıklı makalemizde levent üzümcü, Levent Üzümcü kimdir ve Levent Üzümcü referandum hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir