Atatürk ve Cumhuriyet fotoğraflarla anlatıldı

Cumhuriyet’in yönetim biçimi olarak Türkiye’de uygulanmaya başlanmasının 94. yılı kutlamaları yurt çapında çeşitli faaliyetlerle devam ediyor. Kutlamalar kapsamında Kırıkkale’de resmi törenler başladı. Törenler kapsamında Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakma töreni yapıldı. Törende Kırıkkale Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı anıta çelenklerini bıraktılar, çelenk bırakma töreni sonrası Kırıkkale Kültür Merkezi’ndeki ‘Atatürk ve Cumhuriyet’ sergisi açıldı ve açılışa katılan katılımcılar tarafından ziyaret edildi.

“Bir 94 yıl daha onurlu şekilde bu topraklarda olacağız”

Sergi açılışı sonrası açıklamalarda bulunan Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, “Bugün 29 Ekim kutlamalarının çelenk koyma ve fotoğraf sergisi bölümlerini gerçekleştirdik. Kutlamaların önemli bir kısmını yarın gerçekleştireceğiz. Bu sene 94. yıl dönümünü kutluyoruz. Bu vesileyle bir kez daha bu vatan için can veren şehitlerimizi, ebediyete göç eden gazilerimizi başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bir kez daha yâd ediyoruz. Daha nice 94 yıllara bu ülke, bu millet ayakta kalmaya, onurlu bir şekilde bu topraklarda yaşamaya devam edecektir. Bütün milletimize kutlu olsun diyorum” şeklinde konuştu.

‘Cumhuriyet ve Atatürk’ fotoğraf sergisi bir hafta boyunca ziyaretçilere açık olacak.

Bir önceki yazımız olan KKÜ’de Türkçe ve Türklerin kökeni anlatıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir