Bayram trafiği Kırıkkale’de erken başladı

Kurban Bayramı tatili için verilen 10 günlük uzun tatil vatandaşları yollara düşürdü. Bayrama 5 gün kala izni fırsat bilen çalışanlar ziyaretler için memleketlerine veya tatil için tatil yörelerine gitmek için yola çıktılar. Ülke üzerindeki 43 şehir için bir kavşak noktası olan Kırıkkale Kavşağı’nda tatil için yola çıkan insanlar araçlarıyla kavşak üzerinde yoğunluk oluşturdu. Özellikle Ankara yönünden Kırıkkale yönüne trafik uzun bir kuyruk halinde ilerliyor. Zaman zaman bakımsız araçlar, arıza vermesiyle sebebiyle yolda uzun kuyrukların oluşmasına sebep oluyor. Trafik ise Kırıkkale Emniyeti ve Jandarmasının gözetiminde akıcı ve sorunsuz ilerliyor, motorize sağlık ekipleri ise oluşan trafik yoğunluğunun arasında dolaşarak vatandaşlara sağlık hizmeti sunuyor. Yoğunluğun hafta sonu boyunca böyle sürmesi tahmin ediliyor.

Kırıkkale Emniyet tarafından açıklanan verilere göre normal günlerde Kırıkkale üzerinden geçen şehirlerarası yolları ortalama yaklaşık 70 bin araç kullanırken bu sayı geçen Ramazan Bayramı’nda 555 binin üzerinde olmuştu.

Bir önceki yazımız olan Vali Haktankaçmaz: “Bayramlar paylaştıkça anlam kazanır” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir