Bugün kandil mi? Regaip kandili kesin ne zaman?

2017 Regaip Kandili ne zaman? 29 Mart çarşamba günü itibariyle binlerce insan ‘Bugün kandili mi?’ ve ‘Bugün ne kandili?’ sorularının yanıtını arıyor. Kandil geceleri ibadetlerini yön vermek isteyenler için hazırladığımız bu haberde 2017 yılı itibariyle tüm kandil günlerinin tarihlerini öğrenebilirsiniz. 

BUGÜN KANDİL Mİ?

Regaip kandilinde ibadetlerine yön vermek isteyen vatandaşlar 2017 yılında Regaib kandili Mart ayının kaçına denk geldiğini merak ediyor. 

Regaip Kandili ne zaman?

Recebin ilk cuma gecesine Regaip gecesi denir. Perşembeyi cumaya bağlayan gecedir. Allahü Teâlâ bu gecede müminlere ihsanlar, ikramlar yapar. Bu geceye hürmet edenleri affeder. Bu gece yapılan dua red olmaz ve namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere, sayısız sevablar verilir. Regaib; rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisidir. Bu geceleri vesile ederek nâfile namaz kılmak, Kur’ân-ı Kerîm okuyarak üzerinde düşünmek, tezekkür ve tefekkür etmek yararlı olur. Müslümanlar için çok önemli bir gün olan Regaib kandili 30 Mart 2017 tarihinde ihya edilecek.

Bir önceki yazımız olan Üç aylar orucu kaç gün tutulmalı? Nihat Hatipoğlu açıkladı başlıklı makalemizde Nihat Hatipoğlu, üç aylar ve Üç aylar oruç hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir