Dernekten aşure etkinliği

Muharrem ayı nedeniyle geleneksel olarak düzenlenen etkinlikte dernek üyesi şehit anneleri, kendi elleriyle yaptıkları aşureleri vatandaşlara ikram etti. Hüseyin Kâhya Parkı Çarşı Camisi önünde gerçekleştirilen etkinlikte birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Geleneksel hale getirdikleri aşure etkinliğini bu senede yapabilmenin heyecanı içerisinde olduklarını belirten Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Mümtaz Torunlu, “Muharrem ayı nedeniyle Vatan İçin Can Verenler Derneği olarak her sene bu etkinliğimizi yapıyoruz. Aşure ayı, birlik ve beraberlik ayıdır. Her yıl derneğimizde yapıyorduk. Bu yıl halkımıza açık bir yerde yapmak istedik. Aşuremizi dağıttık, bu vesileyle halkımıza ve şehit ailelerimizin emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Terörle mücadelede hayatlarını veren, gazi olan ve bu uğurda mücadele veren askerimize, polisimize Allah yardım etsin. Bizler şehit yakınları olarak yakınlarımızın ateşi hala yüreğimizi yakmaktadır. Buradaki şehitlerimizin ruhunu şad etmek, gönül birlikteliğini, gönül dostluğunun devamını sağlamak üzere aşure etkinliğimizi yaptık. Allah buraya gelen aşuremize ilgi gösteren herkesten razı olsun” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Kitap okumayı sevdirmek için bir araya geldiler başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir