Hayvan Dostu Lise Öğrencileri Doğal Yaşam Merkezi’nde

Sarar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Doğal Hayatı ve Çevreyi Koruma Kulübü öğretmen ve öğrencileri, kuru-yaş mama ve hayvan dostları için hazırladıkları yiyecekleri de yanlarına alarak Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi’ne gitti.

Merkezde hayvan dostlarını ziyaret eden öğretmen ve öğrenciler, yanlarında getirdikleri yiyecekleri de onlara verdiler. Bunun yanı sıra barınakta çalışan Veteriner Hekim Volkan Taplamacıoğlu refakatinde Doğal Yaşam Merkezi’nin tüm birimlerini gezen öğrenciler hayvanları sevme olanağı da buldu. Veteriner Hekim Volkan Taplamacıoğlu, gezi esnasında 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde yaptıkları çalışmaları da anlattı. Ziyaret sonrasında veteriner hekime ve barınak çalışanlarına teşekkür eden öğretmen ve öğrenciler barınaktan ayrıldı. Çıkışta kulüp sorumlu öğretmeni Zehra Torunergil, Bu tür ziyaretler, çocuklarda ve gençlerde merhamet duygusunun gelişmesinde ve sokaktaki canlara karşı farkındalık oluşmasında oldukça etkili. Bu nedenle bu tür çalışmalara önem veriyoruz diye konuştu. – ESKİŞEHİR

Bir önceki yazımız olan Kamuda İyi Yönetişim Vatandaşın Yaşam Kalitesini Artırır başlıklı makalemizde Artırır, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir