İdlib’e Gelen Sivillerin Yaşam Mücadelesi

İDLİB () – Suriye’de Halep’ten gerçekleştirilen tahliyelerle İdlib kırsalına gelen siviller, kendi çabalarıyla yaptıkları yıkık dökük evlerde yaşam mücadelesi veriyor.

Suriye’de yaklaşık 6 yıldır devam eden iç savaşta binlerce insan hayatını kaybederken, yüzlercesi de yaşadıkları bölgeleri terk etmek zorunda kaldı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen tahliyelerde Doğu Halep’ten ayrılan ailelerin bir kısmı kamplara yerleştirildi. Bölgede ev fiyatlarının 600 doları bulması nedeniyle bazı aileler de İdlib kırsalında kendi imkanları ile yaptıkları evlerde yaşam mücadelesi veriyor. Yetkililerden destek görmeyen siviller, camı penceresi bulunmayan yıkık dökük evlerde soğuktan korunmaya çalışıyor. Kapısı olmayan evlere yerleşen aileler, diğer yandan da topladıkları yakacaklarla ısınmaya çalışıyor.

Ümmü Muhammed isimli kadın, kaldıkları yerde su, elektrik ve yiyeceklerinin bulunmadığını kaydederek, Esad’ın destekçilerinin Halep’e geldiğini ve her şeylerini aldıklarını söyledi. Herkesin kenti terk ettiğini ifade eden Muhammed, çocukların ve gençlerin kentten ayrıldığını söyledi. – İDLİB

Bir önceki yazımız olan Sinüzit, Yaşam Kalitesini Düşürüyor başlıklı makalemizde Düşürüyor, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir