Kırıkkale Belediyesi’nde Kar Mesaisi

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, şehir merkezinde Belediye ekiplerinin kar temizleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Yoğun kar yağışı sonrasında şehir merkezinde biriken karlar iş makineleri ile temizleme çalışmalarını izleyen Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Belediye ekiplerimiz vatandaşlarımızın olumsuz hava şartlarından etkilenmemeleri için gece gündüz aralıksız çalışmaya devam ediyor. Bu yoğun kar yağışı karşısında tüm imkanlarımızla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Önceliği ana cadde ve bulvarlara, sağlık kuruluşları ve vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı noktalara veriyoruz. Kar yağışından dolayı zor şartlar altında çalışmalarımızı sürdürüyoruz ama inşallah üstesinden geleceğiz. Bu çalışmalarımızı yürütürken vatandaşlarımızdan anlayış ve sabır bekliyoruz.dedi.

Belediye Başkanı Saygılı, Kış mevsiminde vatandaşlarımızın güvenli, rahat ve huzurlu hayatlarını idame ettirmeleri için 24 saat çalışma esasına göre kar ve buzla mücadele çalışmaları yapmayı hedefliyoruz. Önem derecelerine, trafik kapasitelerine göre büyük bir kısmının, olağanüstü durumlar dışında devamlı açık tutulması sağlanmaktadır şeklinde konuştu.

Kar ve Buzla mücadele, yolda karın birikmesini önlemek, biriken karı yoldan uzaklaştırmak ve buz tutan kesimlerde kaymayı önlemek amacıyla yapılan çalışmalarında aralıksız olarak devam edeceğini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kar ve buzla mücadelede çalıştırılacak makine ve ekipmanlar ve tuz ve ekipleri 24 saat hazır konumda çalışacaklardır ifadelerini kullandı. – KIRIKKALE

Bir önceki yazımız olan Kırıkkale Valisi Haktankaçmaz Kan Verdi başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir