Kırıkkale Belediyesi’nden Don Uyarısı

Kırıkkale Belediyesi KOSKİ Müdürlüğü, etkisini gösteren soğuk havalar nedeniyle vatandaşlara don uyarısında bulundu. Yapılan açıklamada kentte etkisini gösteren soğuk hava nedeniyle bir çok evin içme suyu şebekesi donma tehlikesi ile karşı karşıya olduğu bildirildi.

Konuyla ilgili vatandaşlara uyarılarda bulunan KOSKİ Müdürlüğü yetkilileri, kentte hava sıcaklığının -15 dereceye kadar düştüğünü belirterek, vatandaşlardan su sayaçlarını ve eve giriş hatlarını korumalarını istedi. Soğuk hava nedeniyle donan su sayaçları ve boru hatlarını açmak amacıyla özel ekip oluşturdukları ifade edildi.

Koski Müdürlüğü yetkilileri, Suları donan vatandaşlarımız 185 hattını arayarak su sayaçları ile yaşadığı su sorunlarını bildirdikleri takdirde ekiplerimiz kısa sürede donan boruları açıyor. Vatandaşlarımız su sayaçlarının donmaması için kendi çaba ve gayretleri ile bir takım önlemler almaları gerekir. Gerekli tedbirler alındığı halde su sayacı donan vatandaşımız bizimle irtibata geçtiği takdirde sorunu en kısa sürede çözmeye çalışırız bilgisi verildi. – KIRIKKALE

Bir önceki yazımız olan Başkan Saygılı Belediye Çalışmalarını İnceledi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir