Kırıkkale Vali Haktankaçmaz: Kayseri’deki Terör Saldırısındaki 71 Plaka Sahte

Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Tarım Sektörü İstişare Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Cumartesi günü Kayseri’de 14 şehit ve 55 kişinin yaralandığı terör saldırısında kulanılan 71 plakalı otomobilin sahte olduğunu söledi.

Vali Haktankaçmaz yaptığı açıklamada, Öncelikle gerek İstanbul’da, gerekse Kayseri’de şehit olan görevlilerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Bu plaka ile ilgili husus basında yer aldı. Dolayısıyle o çerçevede, o vesile ile Kırıkkale’mizden o plakalı aracın oraya gitmesi söz konusu değildir. Ama biz yine de özellikle bu terör örgütlerinin azgın emellerde olması ve son dönemde tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de gereken tedbirleri en üst düzeyde aldık ve alıyoruz. Bu çerçevede aldığımız tedbirleri gözden geçiriyoruz. İnşallah Kırıkkale’mizde böyle bir olayın olmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu anlamda vatandaşlarımız zaten duyarlı ve sıkıntımız yok. Güvenlik birimleri olarak tedbirlerimizi en üst düzeye çıkarmış durumdayız. Bizim buradaki araçta bir sıkıntı yok. Sahibi de burada. Kendisinin bilgisine müracaat edildi. Bu araç burada, d Kayseri’deki olayda kullanılan aracın plakası sahte bir plaka dedi.

Bir önceki yazımız olan Kırıkkale Barosu avukatlarından Abdullah Pekgöz: başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir