Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz;

Türk Halk Müziği ve halk dansları gösterisinde konuşan Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, Terör saldırıları nedeni ile içimize kapanırız bu millet teröre o zaman yenilir dedi

Kültür Bakanlığı tarafından organize edilen Türk Halk müziği ve halk dansları gösterisi Kültür Merkezinde gerçekleşti. Bakanlık ses sanatçılarının seslendirdikleri parçalar izleyiciden tam not alırken, Karadeniz halk oyunları katılımcıları adeta büyüledi. Program sonrasında konuşan Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz birlik ve beraberlik mesajı verirken sergilenen oyunlar, seslendirilen türküler ruhumuzu canlandırdığı gibi mücadele azmimizi de güçlendirdiğini söyledi.

Mücadelemiz sürecek

Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, Terör saldırılarında acılarımız var, şehitlerimiz geliyor, gazilerimiz var. Bu akşam burada sergilenen danslar türküler bu milletin Türk Milletinin tarihinden bin yıllık süzülerek geliyor. Türkülerde, oyunlarda bu milletin acıları var. Kahramanlıkları, zaferleri, tarihi var dedi.

Terörün istediği şey bu milletin fertlerinin karamsarlığa, ümitsizliğe kapılması ve ruhunun öldürülmesi olduğunu vurgulayan Haktankaçmaz, Bizler millet olarak ne zaman ki bu tür etkinliklerden uzak kalırız ne zamanki normal yaşantımızı terör saldırıları nedeni ile içimize kapanırız bu millet teröre o zaman yenilir, o zaman ölür. Biz teröre teslim olmayacağız. Mücadelemizi sürdüreceğiz. Burada sergilenen oyunlar, bizler için seslendirdikleri türküler bizim ruhumuzu canlandıran mücadele azmimizi güçlendiren şeylerdir şeklinde konuştu. – KIRIKKALE

Bir önceki yazımız olan Bodrumspor Kırıkkale Deplasmanına Hazırlanıyor başlıklı makalemizde Ankara-, Başpınar ve Bodrum hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir