Kırıkkale’de eski SSK hastanesi sağlık kompleksi oluyor

Sağlık Kompleksinin yapılacağı alanı gezerek, İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Boyabatlı’dan bilgi alan Vali Haktankaçmaz, eski SSK Hastanesinin yıkılmasının ardından yerine yapılacak olan sağlık kompleksinde İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Hastane Semt Polikliniği, 40 Ünitelik Ağız Diş Sağlığı Merkezi, 112 Komuta Kontrol Merkezi, Başhekimlik, 8 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve Merkez Toplum Sağlığı Merkezi’ni bünyesinde barındıracağını söyledi.

Adli tıp kurum hizmete girdi

Sağlık turizmine katkısı olacak bu tür yatırımlar ile Kırıkkale ekonomisinin de canlanacağını ifade eden Vali Haktankaçmaz, ayrıca spor turizmine katkı sağlayacak. Bölge müsabakalarının da İlimizde yapılması için girişimlerde bulunulduğunu vurguladı.

Adli Tıp Kurumu’nun Üniversite bünyesinde kurduğu birim ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Vali Haktankaçmaz, “Adli Tıp Kurumu Üniversite bünyesinde bir birim kurdu. Vatandaşımız en basit otopsiler için bile Ankara’ya gidiyordu. Çok ileri boyuttaki şüpheli ölümler ve tetkikler için yine Ankara’ya gidilecek ama genel anlamda yapılabilecek işlemlerin tamamı burada yapılacak. Adli Tıp Kurumu ve Üniversite’den görevlendirmeler yapıldı. Merkez otopsi yapacak duruma geldi.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Milletvekili Demir’den Türkiye gazetesine ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir