Kırıkkale’de köpek katliamı

Kırıkkale’nin Ahılı köyünde kangal cinsi çoban köpeği zehirlenerek öldürüldü. Yapılan incelemede köpeğe böcek ilacı verildiği belirlenirken yakın zamanda 3 köpeği daha öldürülen çiftçi komşularından şikayetçi oldu.
Kırıkkale merkeze bağlı Ahılı köyünde çiftçilik ve hayvancılıkla geçimini sağlayan Adem Tamöz’e ait kangal cinsi çoban köpeği sabah saatlerinde zehirlendi. Köpeğinin sendelediğini fark eden Tamöz, hayvanı Gıda Tarım ve Hayvancılık Kırıkkale İl Müdürlüğüne götürdü. Ancak köpek, veterinerler tarafından yapılan müdahaleye rağmen öldü.

Suç duyurusunda bulundu
Yaklaşık 3 ay önce de karnında yavrusu bulunan 4 koyunu ile 1 eşek ve 3 köpeğinin zehirlenerek öldürüldüğünü anlatan Adem Tamöz, Son ölen köpeğim için veterinerden zehirlenerek öldüğüne dair rapor alıp jandarma ve Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundum. Köyümüzün çevresinde bulunan çok sayıda başıboş köpeğe bir şey olmuyor benim evimin önünde bağlı köpeklerim zehirleniyor. Ben lise mezunuyum, cahil bir insan değilim. Köyde birileri benimle uğraşıyor. Husumeti olan gelsin benimle konuşsun, hayvanlara zarar vermesin. Bunun kimler tarafından yapıldığını biliyorum, onlarla mahkemede hesaplaşacağız şeklinde konuştu.

Annelerinin başından ayrılamadılar
Kangal cinsi köpeklerinin 1 ay önce 3 tane yavru dünyaya getirdiğini, annelerinin yerde yattığını gören yavruların saatlerce başından ayrılmadığinı anlatan Fatma Tamöz ise Bunu yapanlar insan olamaz. Bu köpek’den ne istediniz. Biz bu köpeği geçen yıl Yozgat’tan yavruyken aldık. Biz köpeğimize gözümüz gibi baktık. Yavruları sürekli annelerini arıyorlar, onu emmek istiyorlar. Bunu yapanların en kısa süre içinde bulunmasını istiyorum dedi.

Böcek ilacı vermişler
Ölen köpeği için Gıda Tarım ve Hayvancılık Kırıkkale İl Müdürlüğünden ölüm belgesini aldığını söyleyen Adem Tamöz, köpeğin ölüm raporunda, Kırıkkale İl Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğüne saat 16.05 saatlerinde getirilen yaklaşık 1 yaşında kangal cinsi çoban köpeğinin yapılan muayenesi sonucunda insektisit zehirlenmesi sonucu öldüğü kanaatine varılmıştırdenildiğini ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Kırıkkale’de Karadeniz rüzgarı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir