Kırıkkale’de tüketiciye 17 Milyon lira iade edildi

15-21 Mart arasında kutlanan Tüketiciyi Koruma Haftası kapsamında ‘Bilinçli Tüketici, Bilinçli Tüketim’ toplantısı düzenlendi. Valilik Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda, tüketici hakları ve tüketicilerin hakem heyetine yaptığı itirazların sonuçları açıklandı. Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner, 2013-2016 yılları arasında Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığına gelen 37 Bin şikayet dilekçesinin yüzde 85’nin karara bağlanarak tüketiciye 17 Milyon TL’nin iade edildiğini söyledi.

4 yıllık geçmişi olan müdürlüklerinde önemli çalışmaların yapıldığını belirten Seyfettin Çetiner, tüketicinin haklarını korumak ve onlara destek sağlamak için çalıştıklarını bildirdi.

Tüketici hakem heyeti başkanlığında 4 rapörtör, 1 servis personeli, 5 hakem heyeti üyesi olmak üzere toplam 10 kişinin görev yaptığını belirten Çetiner, çalışanların tüketicilere yönelik bilgilendirme toplantıları yaptıklarını kaydetti.

Bir önceki yazımız olan Kırıkkalespor’da kayyum dönemi sona erdi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir