Kitap okumayı sevdirmek için bir araya geldiler

Kitap Okuma Festivali ismi ile sosyal medya üzerinden oluşturulan bir etkinlikle ülke üzerindeki edebiyat meraklıları çeşitli kentlerde merkezi noktalarda bir arada kitap okudular. Bu etkinliklerin Kırıkkale’deki noktası Şehir Parkı oldu. Bir grup edebiyatsever Şehir Parkı’nda okudukları kitapların sayfalarını birlikte çevirdiler.

Kırıkkale için etkinliğin düzenlenmesini sağlayan sağlık memuru Ebru İşler düzenledikleri okuma festivali hakkında, “Kitap okumayı çok seviyorum. Etrafımda da kitap okuyan insanlar olsun istiyorum ve açık havada kitap okumak çok güzel bir şey. Kırıkkale’de kitap okuyan insan sayısının az olduğunu düşünüyorum. Çünkü yaklaşık 3 aydır buradayım, kimsenin elinde ya da bir yerde okurken görmedim. Belki ulaşım filan çok yakın büyükşehirlerde tramvaylarda, otobüslerde filan okuyorlar bundan ötürü de olabilir. Ondan dolayı mıdır bilmiyorum ama anladığım kadarıyla az insan okuyor. Ben buraya Konya’dan geldim, orada bu etkinliğin bugün dördüncüsünü düzenliyoruz. Burada da sağ olsun kitap okumayı seven insanlarda katıldılar, amacımız kitap okumanın güzelliğini gösterebilmek dedi.

Bir önceki yazımız olan Narkotik artık daha yakın başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir