Minik öğrenciler ata binmeyi öğrendi

Anaokulu öğrencileri, okul yönetimi tarafından düzenlenen geziyle Kırıkkale’deki bir at çiftliğini dolaştılar. Çiftlikte atlar dışında bulunan köpek, güvercin ve tavşan gibi hayvanlarda öğrencilerin dikkatini çekti. Öğretmenleri ve çiftlik görevlileri minik öğrencilere bu hayvanlar hakkında bilgiler verdiler ve hayvanlara temas etmelerini kontrollü bir şekilde sağladılar. Şehirde yaşayamadıkları hayvanlara yakınlaşma imkanını deneyimleyen öğrenciler, onların doğada nasıl yaşadıklarına dair merak ettiklerini öğretmenleri ve çiftlik görevlilerinden öğrendiler. Çiftlikte ata binmeyi öğrenen öğrenciler çiftlik görevlilerinin gözetiminde at üzerinde vakit geçirdiler. Ata binmek konusunda tedirginlik yaşaya öğrenciler ise çiftlikte bulunan midilli ile gezme fırsatına sahip oldu.

Düzenledikleri etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan okul müdürü Halil Kahraman, “Minik yüreklere hayvan sevgisini kazandırmak amacındayız, bunu ne kadar kazandırabilirsek o kadar mutlu oluruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Eurodesk’te hareket zamanı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir