Türkiye'ye hakeret eden Barbaros Şansal'ın ifadesi ortaya çıktı

Gözaltına alınan Barbaros Şansal, ifadesinde Türkiye’ye yaptığı hakaret dolu videosunun çarpıtıldığını, demek istediklerinin aslında öyle olmadığını söyledi.

Havalimanında gözaltına alınması sırasında linç girişimine maruz kalan Barbaros Şansal ifadesi alınmak üzere Güvenlik Şube’ye götürüldü. Polis sorgusunda Şansal’a bazı sosyal medya mesajları ile ilgili sorular soruldu.

HESAP BENİM, TWEET BANA AİT DEĞİL

Reina baskını sonrası İşletmecisi ve tüm çalışanları alevi olduğu için noel baba kılığındaki sünni müslümanlar istanbul’da silahla insanları taradı, özeti budur şeklinde mesaj attığı mesaj ile ilgili soruya Şansal, Bu tweet bana ait değildir. Caps olarak paylaşıldığını gördüm ve hemen hesaplarımı kontrol ettim ve timeline’ım da böyle bir tweet görmedim yanıtını verdi.

Şansal’ın avukatı Efkan Bolaç ise söz konusu ekran görüntüsünde, tweetin Türkiye’den ve henüz saldırı yapılmadan atılmış olarak görüldüğünü dile getirdi.

VİDEO ÇARPITILDI

Çeşitli hakaretlerin yer aldığı video ile ilgili sorulara ise Şansal, videonun çarpıtıldığı yanıtını verdi. Emniyet ifadesini tamamlanan Şansal’ın Türk Ceza Kanunu’nun 216. maddesi uyarınca Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlaması ile bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

İLİŞKİLİ HABERLER

Bir önceki yazımız olan Barbaros Şansal kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır? başlıklı makalemizde Barbaros Şansal, Barbaros Şansal aslen nereli ve Barbaros Şansal kaç yaşında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir